Google+

Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Serock jest malowniczą gminą położoną nad Zalewem Zegrzyńskim w bliskiej odległości od Warszawy. Zamieszkuje ją 10938 osób, a jej powierzchnia wynosi 108,08 km.

 

 

Gmina składa się z 28 sołectw, Osiedla Zegrze oraz stolicy gminy, miasta Serock. Warto dodać, że Serock jest jednym z najstarszych miast Mazowsza.

 

Uwarunkowania turystyczno-wypoczynkowe, nieskażone środowisko oraz szeroka gama zabytków, sprawiają że przez cały rok ściągają tutaj rzesze turystów i wczasowiczów.

 

Bez wątpienia gmina Serock stanowi alternatywę dla osób chcących porzucić zatłoczone miasta i spędzać czas z dala od metropolii.

 

Ład architektoniczny będący wynikiem uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, położenie na szlaku komunikacyjnym przy drodze krajowej.

 

Dobrze rozwinięta infrastruktura oraz połączenia drogowe, sprawiają, że w gminie istnieje możliwość realizacji wielu wymagających inwestycji. Na terenie gminy dynamicznie rozwija się branża hotelarsko-rekreacyjna i cały wachlarz usług z nią związanych, przemysł rolno-spożywczy i inne branże.